• 1
  • 1

انتخاب رشته تخصصی کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی و آزاد سال 97

انتخاب رشته تخصصی کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی و آزاد سال 97

...................

                                         سامانه صدای راهنما

                        برقراری تماس از ساعت 8 صبح تا ساعت 12 شب

                                   حتی ایام تعطیل و روزهای جمعه

جهت انتخاب رشته تخصصی با آزمون و بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی و آزاد سال 97 به همراه مشاوره تخصصی رشته های بدون کنکور ارشدهمه روزه  از ساعت 8 صبح تا ساعت 12 شب با تلفن ثابت منزل با شماره 9099071337(تماس از سراسر کشور)تماس حاصل فرمایید.برقراری تماس با شماره های قید شده فقط با تلفن ثابت منزلامکان پذیر است و قابل شماره گیری با موبایل نمی باشد.

 

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد:

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی در روز 4 شنبه مورخ 97/03/09 اعلام گردید و دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد از روز 5شنبه 10 خرداد ماه از طریق سایت سنجش قابل دریافت می باشد و همزمان با انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد داوطلبان می توانند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند .مرکز مشاوره صدای راهنما با حضور برترین مشاوران در کشور خدمات زیر را به شما عزیزان در ایام انتخاب رشته ارائه می دهد:

-انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی سال 97

-انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد سال 97 

-انتخاب رشته تلفنی و حضوری آزمون کارشناسی ارشد سال 97

-مشاوره تخصصی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی و آزاد سال 97

-انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های دولتی و آزاد سال 97

-مشاوره رشته های بدون کنکور مقطع کارشناسی ارشد سال 97

نحوه صحیح انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی و آزاد سال 97:داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد شده اند می بایست بعد از دانلود دفترچه انتخاب رشته و مطالعه دقیق آن نسبت به انتخاب 100 اولویت از کد رشته انتخابی خود اقدام نمایند افرادی که از رشته های شناور نیز انتخاب رشته نموده اند می توانند انتخاب های مربوط به این گروه را نیز در همان اولویت های 100 گانه لحاظ نمایند.با توجه به این که وضعیت انتخاب رشته داوطلبان در دوره های روزانه و دوره های غیر روزانه که شهریه کارشناسی ارشد به آن ها تعلق می گیرد ، در دو قسمت جداگانه اعلام می شود ، متقاضیان باید به زیرگروه و دوره ای که در آن مجاز به انتخاب رشته ارشد می باشند ، دقت کنند . این که می گوییم حتما انتخاب های خود را به ترتیب علاقه انجام دهید به دلیل نحوه بررسی فرم انتخاب رشته شما توسط نرم افزار سازمان سنجش می باشد . عملکرد این نرم افزار به این صورت است که انتخاب های شما از اولویت 1 تا 100 به ترتیب بررسی می شود . در هر اولویت ، در صورتی که ظرفیت آن رشته محل توسط داوطلبانی که رتبه بالاتری نسبت به شما کسب کرده اند ، تکمیل نشده باشد نرم افزار همان انتخاب را به عنوان رشته محل قبولی اعلام کرده و اولویت های بعدی را بررسی نخواهد کرد . اما در صورتی که ظرفیت آن رشته محل توسط رتبه های بالاتر پر شده باشد انتخاب های بعدی شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت

 

مشاوره تلفنی انتخاب رشته کارشناسی ارشد:

پس از اعلام رتبه های کنکور ارشد مسئله مهمی که ذهن همه را درگیر می کند، انتخاب رشته و گرایش است. به راستی چگونه باید به انتخاب رشته بپردزایم. آیا نحوه انتخاب رشته و شهر و گرایش اولویت بندی خاصی دارد؟

در ابتدا لازم است بگوییم این تصور که شانس قبولی به انتخاب های بالاتر، بیشتر است. کاملاً غلط است. اولویت بندی و نحوه چیدمان انتخاب هایتان باید بر اساس علاقه تان باشد.

اما این چیدمان دارای قوانینی نیز هست که بسته به رشته متفاوت است. برای انتخابی درست تر و چیدمانی منطقی تر بهتر است از یک مشاور کمک بگیرید. مرکز مشاوره صدای راهنما با حضور برترین مشاوران از سراسر ایران خدمات خود را در زمینه انتخاب رشته به شما عزیزان ارائه می دهند تا با اطلاعاتی کامل بهترین مشاوره را به شما عزیزان ارائه نمایند تا خیالتان از ترتیب انتخاب رشته تان راحت باشند. شما می توانید با برنامه ریزی درست و انتخاب های منطقی رویای خود را به واقعیت تبدیل کنید.

توجه مهم:افرادی که تمایل به انتخاب رشته حضوری دارند می توانندجهت تعیین زمان و رزرو وقت انتخاب رشته در تلگرام به شماره 09915698869پیام بدهند تا در اولین فرصت از بخش روابط عمومی هماهنگی لازم به عمل آید.

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سال 97 :

آن دسته از داوطلبان مجاز به انتخاب رشته كه علاقمند به انتخاب رشته هاي تحصيلي مراكز و واحدهاي دانشگاهي دانشگاه آزاد اسلامي هسـتند، مـي بايسـت پـس از اعـلام نتيجه اوليه آزمون و دريافت كارنامه، براي اطلاع از زمان و نحوه انتخاب رشته به سايت مركز آزمون دانشـگاه آزاد اسـلامي بـه نشاني: www.azmoon.org مراجعه نمايند. انتخاب رشته براي رشته هاي دانشگاه آزاد اسلامي با استفاده از كد دسترسي مندرج در كارنامـه اعـلام نتـايج اوليـه آزمـون بطور مجزا و از طريق دانشگاه مذكور انجام مي پذيرد.

با توجه به انتخاب رشته اصلی و شناور توسط داوطلبان انتخاب رشته نهایی چگونه باید انجام شود؟

داوطلبان در ابتدای ثبت نام آزمون می توانند دو رشته را به عنوان رشته اصلی و شناور انتخاب کنند، ولی در انتها تنها یک انتخاب رشته انجام می شود؛ لذا باید داوطلب انتخاب خود را مرتب کند. به عنوان مثال فردی که در آزمون مدیریت کسب و کار شرکت کرده و مهندسی برق را نیز به عنوان رشته شناور انتخاب کرده، باید انتخاب هایش را مرتب کند و براساس علاقه خودش، انتخاب رشته نهایی را انجام دهد و طبیعتا هر جا به نمره قبولی برسد، اعلام قبولی می شود.

این روند در دانشگاه آزاد هم وجود دارد و دانشگاه آزاد نیز از همین نوع انتخاب رشته پیروی می کند و این دو کاملا مستقل هستند، اما به یک نقطه آخر می رسند . مثلا فردی در رشته ای از دانشگاه های سراسری پذیرفته شده و در یک رشته دانشگاه آزاد نیز قبول شده و نام این فرد به صورت متمرکز در هر دوی این رشته محل ها اعلام می شود. منتهی به همین دلیل ظرفیت هایی را اضافه در نظر می گیریم. چون اشتراکاتی نظیر مثالی که گفته شد وجود دارد. معمولا برآورد ما این است که دوره های روزانه را داوطلبان انتخاب می کنند و لذا ظرفیت همان فرد در دانشگاه آزاد خالی می ماند . هیچ ابهامی وجود ندارد و این روال در انتخاب رشته دانشگاه آزاد هم وجود دارد.

داوطلبان مشمول استعدادهای درخشان در دانشگاه های دولتی، غیرانتفاعی، پیام نور و آزاد می توانند براساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی پذیرفته شوند. دانشگاه های تیپ یک یعنی دانشگاه های برتر تا 20 درصد ظرفیت برای استعدادهای درخشان را دارند و بقیه دانشگاه ها نیز تا 10  درصد این ظرفیت را خواهند داشت؛ وگرنه دانشگاه آزاد هم نمی تواند فردی با معدل 13 را ثبت نام کند.

ظرفیت استعدادهای درخشان مصوب شورای عالی استعداد درخشان می باشد و برای آن تعریف خاصی گذاشته شده و برخی دانشگاه ها حتی شرط مقاله و مصاحبه را نیز برای آنها در نظر گرفتند. در انتها دانشگاه ها می توانند افراد را معرفی نمایند و این سازمان براساس ضوابط و شرایط، افراد معرفی شده را چک می کند؛

جهت انتخاب رشته با آزمون و بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی و آزاد سال 97 می توانید همه روزه از ساعت 8 صبح تا ساعت 12 شب با تلفن ثابت منزل باشماره  9099071337( تماس از سراسر کشور) تماس بگیرید. 

با توجه به شلوغ بودن خطوط در صورتی که در هنگام برقراری تماس با پیغام خطا  یا عدم دسترسی به سامانه مواجه شدید صبور باشید و چندین بار تماس بگیرید تا ارتباط شما با سامانه برقرار گردد.

نوشتن دیدگاه


ورود به سایت

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.